ПОЛОЖЕННЯ
про методичну раду
Антонівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
1. Загальні положення
1.1.Методична рада єконсультативним органом, покликаним сприяти реалізації державної політики угалузі освіти, зокрема з питань методичного забезпечення навчально-виховногопроцесу в Антонівській ЗОШ .
Методична рада діє згідно зчинним законодавством України, у своїй роботі керується нормативнимидокументами та інструкціями Міністерства освіти і науки України, обласного ірайонного управління освіти, що стосується сфери її діяльності, данимПоложенням.
1.2.Головною метоюдіяльності науково методичної ради є:
* Виробленнястратегічних напрямків розвитку та вдосконалення розвитку змісту навчання івиховання учнів;
* Оцінка якостінавчально-методичного забезпечення навчально-виховного процесу, визначенняперспективних потреб методичного забезпечення навчально-виховного процесу.
1. Основні завдання науково-методичної ради
2.1 На науково-методичнураду відповідно до її головної мети покладаються такі завдання:
2.2 Виробленняпропозицій щодо удосконалення змісту методичної роботи, впровадження новихпедагогічних технологій, методів навчання і методичного забезпеченнянавчально-виховного процесу та підготовка пропозицій щодо поліпшеннянавчально-методичного, програмного та інформаційного забезпечення школи.
2.3 Погодженнязапропонованих навчальних планів і програм, підручників, навчальних і наочнихпосібників, іншої навчальної, виховної, методичної літератури, дидактичних іпрограмних засобів та підготовка висновків про надання їм рекомендацій.
2.4 Вивчення передовогодосвіду та пропозиції щодо його впровадження у практику.
2.5 Виробленнярекомендацій щодо змісту і форм роботи з обдарованими дітьми, організаціїнауково-дослідної роботи учнів, участь у проведенні відповідних практичнихзаходів (конференцій, конкурсів, турнірів, олімпіад тощо).
2.6 Затвердженняметодичних тем методичних підрозділів, педагогів.
3.Організація роботи методичної ради
3.1. Методична радастворюється на один навчальний рік і діє відповідно до свого плану роботи;збирається на засідання не менше 3-4 разів на рік.
3.2.Методична радапланує свою роботу відповідно до покладених на неї завдань. проблемноїметодичної теми школи. Методична рада зобов’язана винести свої рішення непізніше місячного терміну з дня отримання матеріалів, поданих на розгляд .
3.3. Засідання методичноїради фіксуються у протоколах.
Висновок методичної ради
Цілісна системанауково-методичної роботи — це підвищення науково-теоретичного ізагальнокультурного рівня педагога, його психолого-педагогічної підготовки йзростання професійної майстерності, створення можливостей для реалізаціїіндивідуальних, творчих потреб, самоосвіти, саморозвитку, самовдосконаленняособистості.
Методична діяльністьздійснюється у трьох напрямках:
• теоретичному;
• тематичному;
• узагальнюючому.
Теоретична діяльність — цебезперервне підвищення кваліфікації шляхом самоосвіти, для цього педагогамнадано методичні дні, можливість працювати у бібліотеці . Включає також активну участь педагогів унауково-методичних, психолого-педагогічних семінарах школи, району, проходженнякурсів підвищення кваліфікації у РОІППО, спілкування з педагогами шкіл округу,району.
Тематична діяльність полягає устворенні методичного комплексу з усіх дисциплін, зокрема: розробка фондустандартних уроків і позаурочних заходів, дидактичного матеріалу та посібників— створення картотеки педагогічного досвіду, педагогічних ідей і технологій,оформлення кабінетів тощо. Під час тематичної діяльності відбуваються індивідуальнийпідхід до вчителя шляхом урахування його досвіду, інтересів, психологічнихособливостей, характеру, труднощів. Особливу увагу при цьому звертаємо на підвищеннярівня педагогічного аналізу й самоаналізу роботи, забезпечення високоїактивності учнів на заняттях, вироблення практичних і пізнавальних умінь, наздійснення самостійної роботи й організацію домашніх завдань, науково-дослідницькоїроботи учнів. Здійснюється ця діяльність через методичну раду, роботуметодичних об'єднань педагогів, творчої групи.
У межах третього напрямку діяльності—узагальнюючому — відбувається:
* презентація наробок педагогівшляхом проведення методичних предметних тижнів, тематичних педрад, творчихзвітів педагогів, практичних конференцій ;організація декад педмайстерності, майстер – класів із запрошенням вчителів.
* Випуск навчальних посібників,методичних розробок.
* Узагальнення й опис педагогічного досвіду.
Тематика педагогічних і методичнихрад, психолого-педагогічних семінарів,семінарів-практикумів, методичних підрозділів, конференцій розробляється ,виходячи з проблеми , над якою працює школа «Удосконалення навчально –виховного процесу шляхом особистісно орієнтованого навчання та виховання»
У рамках опрацювання проблемногопитання та відповідно до структуриметодичної роботи на базі методичного кабінету діяли як традиційні формиметодичної роботи , так і нетрадиційні.
Структура мережі методичноїроботи з педагогічними кадрами базується на діагностичній основі з урахуваннямрівня професійної компетентності педагогів та їх потреб. Діагностичнафункція системи методичної роботиреалізується через регулярне вивченнярівня компетентності педагогічних кадрів, ефективності проведеннянавчально-виховних занять, навченості учнів, вивчення стану організаціїметодичної роботи.
Робота методичних формуванняшколи була спрямована на теоретичне опрацювання та практичневикористання інноваційних педагогічних технологій та методик навчання івиховання, організацію роботи з обдарованими дітьми, самоосвітньої діяльностіпедагогів, реалізацію компетентнісного підходу тощо. Активні форми методичної роботиз використанням методичних та психологічних тренінгів, ділової гри, аукціонутворчих ідей, майстер – класів сприяють професійному зростанню , підвищують рівень педагогічної майстерності ,проте такий підхід не набув ознак системності.
На засіданнях семінарів –практикумів розглядалися питання використання інноваційних технологій.
Позитивні тенденції:
- пропаганда інноваційногопошуку, мотивація і стимулювання педагогів до інноваційної діяльності.
- збільшення кількості вчителів,що впроваджують інноваційні педагогічні технології в навчальний процес.
- активізація взаємодії з іншими навчальнимизакладами в окрузі.
- підвищення рівня комп’ютерної грамотності узначної частини педагогів .
Негативні тенденції:
- Відсутня публікація наукових статей , навчальнихпосібників, методичних розробок.
- Потребує системності самоосвітня діяльність педагогічнихпрацівників
( від планування до узагальненнята висвітлення результатів роботи.)
- Потребує удосконалення організація вивчення, узагальненняі впровадження педагогічного досвіду.
Проблеми:
- Учителі не мають достатнього досвіду науково – дослідницької роботи.
- На перешкоді самовдосконалення вчителів стоять такіфактори, як нестача часу й обмежені ресурси.