Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту", лишається незмінною.
У зв’язку з посиленими протиепідемічними заходами 8-24 січня 2021 року школи працюють у форматі дистанційного навчання. Він передбачає синхронну та/або асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять. У синхронному режимі вчитель та учні одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції.
Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, передбачає вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами.
Так, обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання:
Отже, тривалість навчальних занять, визначена Законом “Про повну загальну середню освіту", зберігається: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я.
Наприклад, для учнів 5 класу час безперервної роботи з комп’ютером становить максимум 20 хвилин. Цей час вчитель може використовувати для синхронної взаємодії (онлайн) – для пояснення або загального огляду матеріалу навчального заняття, практичного закріплення вивченого, застосування інтерактивних прийомів навчання, перевірки результатів навчання тощо.
Решту часу навчального заняття – 25 хвилин – вчитель організовує роботу в асинхронному режимі, тобто офлайн, без комп’ютера. Учні можуть виконувати вправи у робочому зошиті, працювати з текстом і завданнями у підручнику, виконувати творчі завдання тощо. Також наприкінці заняття вчитель може повернутися до режиму відеоконференції (для обговорення виконаних завдань, рефлексії, роботи з електронною освітньою платформою тощо).
Санітарний регламент передбачає, що під час роботи з технічними засобами навчання обов’язковим є проведення вправ з рухової активності та гімнастики для очей.
Важливо також, що не кожне навчальне заняття обов’язково проводиться з використанням синхронного режиму взаємодії вчителя та учнів. Школа може скласти розклад занять, згідно з яким деякі заняття проходять лише асинхронно. Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою школи, має організовуватися в синхронному режимі.
Водночас рівномірність розподілу цього часу між різними навчальними предметами і доцільність чергування занять з використанням синхронного та асинхронного режимів забезпечує керівник закладу освіти.
Нагадаємо, протягом першого місяця роботи онлайн-платформи “Всеукраїнська школа онлайн” з моменту запуску 11 грудня 2020 року її відвідали понад 2 млн користувачів, які взаємодіяли з платформою майже 5 млн разів.
У вівторок, 28 квітня, Всеукраїнська школа онлайн розпочинає трансляцію уроків для школярів 1-4 класів. Уроки транслюватимуться на YouTube МОН та ще 4-х телеканалах:
Уроки транслюватимуться у вівторок та четвер з 09:00 до 10:00 год.
Програма розрахована на 5 тижнів і складається з чотирьох предметів: української мови, математики, науки та мистецтва.
Детальніше à насайті МОН.
Відеоуроки для учнів 5-11 класів можна переглядати на YouTube-каналі МОН:
5 клас – bit.ly/USO5class
6 клас – bit.ly/USO6class
7 клас – bit.ly/USO7class
8 клас – bit.ly/USO8class
9 клас – bit.ly/USO9class
10 клас – bit.ly/USO10class
11 клас – bit.ly/USO11class
Про організацію освітнього процесу за дистанційною формою
Роз’яснення щодо дистанційного навчання
Безкоштовні освітні платформи для дистанційного навчання:
Prometheus https://prometheus.org.ua/
EdEra https://www.ed-era.com/
edX https://www.edx.org/
Coursera https://www.coursera.org/
Matific https://www.matific.com/ua/uk/home/
KhanAcademy https://www.khanacademy.org/
Доступна освіта https://dostupnaosvita.com.ua/
iLearn https://ilearn.org.ua/
BeSmart https://besmart.study/
ЗНО-ОНЛАЙН https://zno.osvita.ua/
Відкритий Університет Майдану https://vum.org.ua/
Codecademy https://www.codecademy.com/
Duolingo https://uk.duolingo.com/
Lingva.Skills https://lingva.ua/
Hogwartsis here http://www.hogwartsishere.com/
https://miyklas.com.ua/p
https://educationpakhomova.blogspot.com/2020/03/10.html?m=1
https://dostupnaosvita.com.ua/video-lessons
https://prometheus.org.ua/courses-catalog/
Перелік посилань на дистанційне навчання з фізики і математики:
https://sites.google.com/site/alg8school19/
https://educationpakhomova.blogspot.com/2020/03/10.html?m=1
https://sites.google.com/site/alg8school19/
Вебінар "Організація дистанційного навчання за допомогою Google Класу"